У Святогірській ОТГ обговорили розвідку і видобуток газу13.05.2021

Компанія «Надра Юзівська», яка належить НАК «Нафтогаз України», 12 травня, провела зустріч з жителями села Хрестище Святогірської ОТГ. Компанія розповіла про свої плани з розробки Юзівської площі, яку їй доручив розробляти уряд в грудні 2020 року.

У планах «Надра Юзівська» на цей рік – це відновлення видобутку на старих свердловинах, які були пробурені на землі Святогірської ОТГ десятки років назад. Компанія за допомогою сучасних технічних засобів їх відновить, і ті знову почнуть давати газ. Якщо все буде успішно, потім почнуть буріння нової свердловини.

На Юзівську площу в компанії покладають великі надії як на заміну старим родовищам, які вже виснажені, і в яких майже не залишилося українського газу.

Частина учасників зустрічі, серед яких були і приїжджі активісти, поставилася до нового проєкту негативно. По суті, вони зірвали зустріч — не давши представникам Надра Юзівська детально презентувати свої плани громаді. «Вам краще знайти іншу територію, де бурити газ. Адже Юзівська площа більша. Тут люди налаштовані проти будь-якої видобутку газу, оскільки є побоювання щодо наслідків для екології, доріг і т.д. », — сказав активіст із села Студенок Валерій Ловчановский.

На це представники ТОВ «Надра Юзівська» говорили, що тільки там, де йде видобуток газу — там місцеві бюджети отримують податки, реалізуються соціальні проєкти. Зокрема, у Святогірській ОТГ пообіцяли зробити водопровід, відремонтувати ФАП і зробити інші проєкти на загальну суму 17 млн ​​грн. «У нас є приклади, коли села звуть нас як інвесторів, щоб ми реалізовували свої проєкти. Адже це означає розвиток для них. Тоді як екологічні ризики значно перебільшені. Більшість з них — щодо зникнення води, осідання землі і т.д. — це просто міфи », — переконував Євген Баранов, співробітник Надра Юзівська.

Обговорювалася також і гостра тема — видобутку сланцевого газу. Активісти говорили, що це дуже погано для громади. Представники компанії відповідали, що взагалі його добувати не збираються. В Україні це дорого, і немає потреби, а поняттям «сланцевий газ» людей просто лякають.

Своєрідним «рефері» між компанією і активістами виступив керівник Святогірської ОТГ Володимир Бандура. Він сказав, що в будь-якому випадку всі роботи і всі нові проєкти, в тому числі соціальні, будуть робитися тільки після схвалення з усіх боків — влади, людей, компанії. Разом з тим, він позначив, що інвестиції бізнесу потрібні для розв’язання поточних проблем, які накопичувалися роками.

Нафтогаз – це найбільша в Україні група компаній паливно-енергетичного комплексу. Здійснює повний цикл по розвідці та розробці родовищ, експлуатаційного і розвідувального буріння, зберігання нафти та газу, а також постачання природного і скрапленого газу споживачам. Володіє 100% акцій АТ «Укргазвидобування» і ТОВ «Надра Юзівська».

© Надра Юзівська, 2021. Всі права захищено