Екологія

Нафтогаз веде розвідку та видобування відповідно до українських та міжнародних стандартів виробничої та екологічної безпеки.

Компанія працює відповідно до галузевого стандарту СОУ «Система управління гігієною та безпекою праці», розробленого на основі міжнародного стандарту OHSAS 18001 «Системи менеджменту професійного здоров’я та безпеки праці». 

Перед початком робіт здійснюється обов’язкове проходження Оцінки впливу на довкілля (ОВД), а також консультації з жителями місцевих громад. Оцінка впливу на довкілля проводиться, щоб визначити можливі екологічні ризики та створити прогнози і перспективи соціально-економічного розвитку регіону, потужності та видів сукупного впливу (прямого та опосередкованого) на довкілля, у тому числі з урахуванням впливу наявних об’єктів, планованої діяльності. 

Для проведення робіт використовується сучасна надійна техніка – власна або міжнародних підрядників. 

Планування операцій та контроль за їх виконанням здійснює команда фахівців з багаторічним досвідом роботи, у тому числі в міжнародних нафтогазосервісних компаніях. 

На вимогу ЗУ №2059 «Про оцінку впливу на довкілля» (ст. 13), компанія здійснює обов’язковий, регулярний моніторинг стану довкілля на територіях діяльності, у т. ч. лабораторні дослідження: 

  • – стану атмосферного повітря
  • – ґрунтів 
  • – підземних та поверхневих вод 
  • – інші види моніторингів 

 

Що таке «сланцевий газ» та чи будуть його видобувати на Юзівській площі?

Видобуток газу зі сланцевих порід в Україні економічно недоцільний і наразі не ведеться.

У процесі попередніх геологічних досліджень на Юзівській площі сланцеві товщі не були виявлені, відповідно видобувати газ зі сланцевих порід на території Харківської та Донецької областей не планують. Наразі в межах розробки Юзівської площі будуть проводити наступні роботи:

  • – видобування звичайного традиційного газу зі свердловин, які були пробурені від 60 до 20 років назад
  • – проводити розвідку покладів газу у щільних породах (газ центрально-басейнового типу)

 

У чому різниця між газом зі сланцевих порід та газом зі щільних порід?

Фізичні та хімічні властивості газу, незалежно від типу порід в яких він залягає, не відрізняється. Так, газ центрально-басейнового типу залягає у щільних породах або пісковиках, а газ сланцевих порід – у сланцях, які є набагато щільнішими ніж пісковики.

Для розробки сланцевих порід необхідно залучати дороговартісні технології, купувати спеціальну техніку та залучати спеціалізовані компанії.

Для видобування газу із щільних колекторів газовидобувні компанії як в Україні, так і в інших країнах, використовують технологію гідророзриву пласта.

  • – Гідравлічний розрив – це безпечна технологія як з точки зору технічної, так і екологічної, за умови дотримання належних стандартів.
  • – Технологія полягає в закачуванні рідини для гідророзриву на водній основі (~99% води) на велику глибину (4000-5000 метрів) в пласт під високим тиском для створення і наступного закріплення невеликих тріщин в породі з метою збільшення інтенсивності припливу вуглеводнів.
  • – Потрапляння такого розчину під час виконання операції у горизонти з прісною водою або поверхневі ґрунти технологічно НЕМОЖЛИВЕ, оскільки операції проводяться на великій глибині (4000-5000 метрів), а максимальна довжина тріщин не перевищує 200 м.

 

Про проведення Конкурсу з розробки Проекту відкритої екологічної дискусії щодо геологічного вивчення надр Юзівської ділянки

5 жовтня 2021 р.

ТОВ «Надра Юзівська» (далі – Товариство), розпочинає роботи з геологічного вивчення надр Юзівської ділянки з метою видобутку вуглеводнів відповідно до Плану робіт із початкового геологічного вивчення.

Наразі Товариством отримано від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України (Міндовкілля) Висновок з оцінки впливу на довкілля планової діяльності «Спорудження та підключення пошукових свердловин № 100, 101, 102 Слов’янської ділянки в Краматорському районі Донецької області». Висновок від 21 вересня 2021 року №2021577819 опубліковано в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля.

Висновком передбачено виконання певних екологічних умов провадження планової діяльності при спорудженні пошукових свердловин Слов’янської ділянки.

Товариство має на меті інформувати суспільство про плани своєї виробничої діяльності, впровадження новітніх технологій, включення у виробничий процес дієвих природоохоронних заходів, впровадження екологічного контролю, оприлюднення результатів моніторингу стану довкілля, соціально-економічний потенціал розвитку громад на території планової діяльності Товариства.

Поінформованість, співпраця та громадський контроль, – основні складові для дієвого налагодження розуміння між виробництвом, владою та суспільством.

ТОВ «Надра Юзівська» (далі – Товариство) даною публікацією розпочинає відкритий Конкурс на розробку екологічно орієнтованого Проекту, що спрямований на інформування громадськості про об’єктивні результати моніторингу довкілля, висвітлення виробничих і соціально орієнтованих планів Товариства, спрямованих на розвиток місцевих громад, поглиблення діалогу між владою, місцевими громадами та Товариством.

До участі в Конкурсі запрошуються незалежні громадські організації екологічного напрямку, що зможуть створити відкриту дискусійну платформу за участю науковців, представників громадськості, органів влади, фахівців з питань екологічної безпеки, підприємств нафтогазовидобувної галузі для обговорення питань охорони довкілля при геологічному вивченні надр, що полягає у здійсненні пошуку й розвідки вуглеводнівв межах ділянки спеціального дозволу на користування надрами Юзівська, з урахуванням всіх етапів планової діяльності, раціонального та ощадливого ставлення до природних ресурсів, мінімізації впливу техногенних чинників на екологічну та соціально-економічну складову регіону у межах Юзівської ділянки надр.

Конкурс буде відкритий протягом 30 календарних днів з дати публікації про його початок на сайті Товариства «Надра Юзівська»
(5 жовтня 2021 року).

Комерційні пропозиції просимо надсилати до 5 листопада 2021 року на електронну адресу Товариства “Надра Юзівська”
[email protected].

За результатами Конкурсного відбору буде оголошено переможця для розробки і реалізації Проекту відкритої екологічної дискусії.

Результати Конкурсу з розробки Проекту відкритої екологічної дискусії щодо геологічного вивчення надр Юзівської ділянки

03 грудня 2021 р.

Після розгляду пропозицій, що надійшли від Учасників, та необхідної у таких випадках перевірки на дотримання умов виконання законодавства, повідомляємо всім зацікавленим сторонам, що призначений конкурс вважається таким, що не відбувся.

Всіх Учасників електронною поштою було проінформовано та надане відповідне пояснення.

Враховуючи важливість комунікації з громадськістю, оголошуємо повторний Конкурс.

Заявки від Учасників будуть прийматися з дати публікації цього оголошення – з 03 грудня 2021 року до 20 грудня 2021 року, включно.

Сподіваємося на плідну співпрацю!

Організаційний комітет