Розробка Юзівської площі забезпечить довготривалий позитивний вплив на економіку України05.09.2022

За оцінкою наявної геологічної інформації Юзівська ділянка має значний видобувний потенціал. Реалізація виробничого плану для розкриття цього потенціалу приведе до створення 11,9 тис. нових робочих місць, збільшення відрахувань до бюджету на 24 млрд грн та зростання ВВП на 50,2 млрд грн. Такі висновки отримали за результатами незалежного дослідження, проведеного міжнародною консалтинговою компанією Ernst & Young в Україні.


Юзівська площа частково розташована на тимчасово окупованих територіях та в зоні проведення бойових дій. Повномасштабна розробка Юзівської площі означатиме великий обсяг інвестицій у економіку територій, які зазнали впливу воєнних дій, створення нових робочих місць, податкові відрахування до місцевих бюджетів. Це може бути одним із найбільших інвестиційних проєктів на Сході України у найближчі 10 років.

Для оцінки впливу цього проєкту на економіку України та безпосередньо регіонів, де буде розташоване виробництво, впродовж наступних 10 років ТОВ «Надра Юзівська» замовила дослідження у провідної міжнародної консалтингової компанії Ernst & Young в Україні.

Так, за результатами дослідження за період 2021-2030 років країна додатково отримає 50 млрд грн до ВВП, дохід економіки України збільшиться на 160 млрд грн, податки в бюджет складуть до 24 млрд грн.

«Крім значного впливу на економіку держави, Юзівська площа – це перспективний донор для постраждалих від війни регіонів. Це не лише додаткові відрахування до місцевих бюджетів, а ще тисячі нових робочих місць, мільйони гривень прямих інвестицій у відновлення соціальної інфраструктури. Впевнений, що завдяки успіхам українських військових, вже найближчим часом ми зможемо відновити підготовчі роботи та розпочати перші виробничі проєкти на Юзівській ділянці, які в свою чергу забезпечать перші позитивні ефекти для економік Харківської та Донецької областей», – зазначив Максим Вітик, директор ТОВ «Надра Юзівська».

Потенційний ефект від розробки Юзівської площі для Харківської області становитиме 50,7 млрд грн до доходу економіки, 393 млн грн податків до місцевих бюджетів та створення 1 777 робочих місць в регіоні.
Потенційний ефект від розробки Юзівської площі для Донецької області становитиме 34,2 млрд грн до доходу економіки, 272 млн грн податків до місцевих бюджетів та створення більше 1 000 робочих місць в регіоні.

Довідково
Дослідження виконувалося на основі моделі «витрати-випуск» (модель міжгалузевого балансу) Нобелівського лауреата В.В. Леонтьєва, що відображає зв’язки між усіма галузями економіки. Внесок Юзівського проєкту був оцінений за п’ятьма ключовими економічними показниками: випуск товарів та послуг, ВВП (або валова додана вартість), зайнятість, трудові доходи та податки.

© Надра Юзівська, 2023. Всі права захищено