Нові контейнери для сортування сміття отримала Савинська громада на Харківщині завдяки співпраці з Надра Юзівська20.12.2023

Сортування відходів – шлях до зменшення шкідливого впливу на довкілля та здоров’я людей. Наразі в Україні сортують і переробляють менше 5% відходів, решта потрапляють на сміттєві полігони або стихійні звалища.

У Залиманському старостинському окрузі Савинської громади також склалася непроста ситуація з вивезенням і сортуванням твердих побутових відходів. Щороку збільшується кількість стихійних звалищ і все більше ресурсів громади витрачається на їхню ліквідацію. Тому саме цей напрямок громада обрала для участі у конкурсі «Енергія розвитку». Проект було розроблено ще в 2021 році, але через повномасштабну військову агресію реалізувати його вдалося лише зараз.

– Цей проект є пілотним для нашої громади та передбачає впровадження роздільного збору сміття на території Залиманського старостинського округу. Завдяки фінансуванню ТОВ «Надра Юзівська» ми придбали та встановили 26 сміттєвих контейнерів для роздільного збирання пластикових та скляних пляшок і облаштували 13 майданчиків під них. Ми дуже вдячні ТОВ «Надра Юзівська» та всій Групі Нафтогаз за повсякчасне підтримання та допомогу щодо впровадження стандартів cталого розвитку на території Савинської громади. Сподіваємося на продовження нашої плідної співпраці і в подальшому, – коментує Оксана Супрун, начальниця Савинської селищної військової адміністрації.

Придбання контейнерів для сортування сміття забезпечить значне покращення санітарно-екологічного стану територій. Це ще один крок назустріч європейським стандартам та цінностям, дбайливому ставленню до природи та довкілля.

© Надра Юзівська, 2024. Всі права захищено