Нафтогаз готовий у найкоротший термін відновити розвідку Юзівської газової площі14.12.2020

Група Нафтогаз звернулася до Антимонопольного комітету України щодо отримання дозволу на придбання корпоративних прав на ТОВ «Надра Юзівська», яка володіє правом на розробку Юзівської ділянки вуглеводнів у Донецькій і Харківській областях.

Протягом останніх 6-ти років роботи на Юзівській площі не ведуться, що призводить до втрати державою газу і податків. Тоді як Нафтогаз буде готовий розпочати роботи на ній одразу після завершення офіційних процедур.

Компанія приєднається до виконання угоди про розподіл продукції (УРП) і забезпечить продовження виконання зобов’язань щодо розробки Юзівської ділянки, які були визначені за результатами відкритого конкурсу в 2012 році. Тоді в ньому перемогла міжнародна компанія Shell, але згодом прийняла рішення вийти з проєкту.

Нафтогаз уже оцінив Юзівську ділянку за наявними геологічними даними. Більше того, компанія розробляє Святогірське родовище, що знаходиться в центрі Юзівської ділянки. Ще понад 20 площ компанії межують з нею або розташовані в безпосередній близькості.

«Україна не може надалі зволікати з розвідкою нових перспективних ділянок в умовах, коли видобуток на «старих» родовищах падає. Володіючи необхідними геологічними даними і досвідом роботи на суміжних площах, Нафтогаз зможе забезпечити якнайшвидший, якісний початок робіт на Юзівській площі. Після підтвердження вуглеводневих запасів, зняття наявних політичних і економічних ризиків, покращення цінової кон’юнктури, в наших планах – залучити до освоєння цієї ділянки міжнародних інвесторів», – зазначив Олександр Романюк, директор дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування».

© Надра Юзівська, 2024. Всі права захищено