Надра Юзівська завершила переобробку результатів 3D-сейсморозвідувальних досліджень04.09.2023

На замовлення Надра Юзівської компанія Slb провела переобробку результатів 3D-сейсморозвідувальних досліджень. Отримані дані після їхньої інтерпретації компанія використає для закладання свердловин для буріння на Юзівській ділянці.

«Надра Юзівська продовжує працювати в межах своїх зобов’язань оператора угоди про розподіл продукції на Юзівській ділянці. Військові дії та замінування території не дозволяють проводити польові роботи, але компанія проводить всі необхідні підготовчі заходи, аби після завершення війни в максимально короткі строки розпочати буріння нових свердловин», − зазначив Максим Вітик, директор Надра Юзівська.

3D-сейсморозвідувальні дослідження на ділянці були виконані ще на початку 2000-х років та в 2011 році. Їх проводили різні компанії і з використанням різних методик та програмного забезпечення. Загалом тоді на ділянці вдалося охопити 3D-сейсморозвідувальними дослідженнями близько 890 кв. км.

Компанія Slb провела переобробку результатів досліджень та завдяки новітньому програмному забезпеченню об’єднала всі наявні дані в одному форматі, зокрема об’єднала сейсмічні куби на рівні сейсмічних трас та на рівні виконання глибинної міграції до підсумовування (PSDM).

При переобробці компанія залучила до участі в переобробці сейсмічних даних групу фахівців з інтерпретації Групи Нафтогаз. Ділянка має складну геологічну будову, зокрема в межах ділянки розташовані соляні штоки, які характеризуються високими значеннями швидкостей, та велика кількість тектонічних порушень і стратиграфічних неузгоджень. Група інтерпретаторів допомогла виділити межі соляних штоків та розповсюдження пластової солі в гірському масиві.

Застосована процедура PSDM дасть змогу побудувати об’ємну структурно-тектонічну модель ділянки, на якій проведені 3D-сейсморозвідувальні дослідження. Якість отриманих сейсмічних даних можна оцінити як високу, а отримані дані після їх інтерпретації дозволять збільшити коефіцієнт успішності пошукових свердловин.

© Надра Юзівська, 2024. Всі права захищено