Про проєкт
Юзівська площа – це одна з найбільших нафтогазових площ в Україні. Розташована в Донецькій та Харківській областях. Площа – 7 886 км².
З грудня 2020 року НАК «Нафтогаз України» є власником ТОВ «Надра Юзівська», яка володіє 100% прав на Юзівську площу.
Розробка Юзівської площі в перспективі означатиме великий обсяг інвестицій у прифронтові території, створення нових робочих місць, податкові відрахування до місцевих бюджетів.
За оцінкою наявної геологічної інформації, Юзівська ділянка має значний видобувний потенціал. Для його розкриття Нафтогаз планує інвестувати близько 79,6 млрд грн інвестицій.
Плани щодо розробки Юзівської площі
Початок роботи на Юзівській прощі це комплексний процес, що потребує співпраці Уряду, органів місцевого самоврядування та громади.
Перший крок робіт на Юзівській площі – це відновлення ліквідованих, пробурених ще за радянських часів, свердловин і буріння нових.
Видобувати газ зі сланцевих порід в межах Юзівської площі не будуть, тому що такі типи порід не були виявлені під час попередніх геологічних досліджень.
Історія проєкту
Впродовж 7-ми років геологічне вивчення Юзівської площі було «заморожене»: Україна втрачала газ, податки, робочі місця, соціальні інвестиції.
У кінці 2020 року Уряд України доручив Нафтогазу здійснювати роботу на зазначеній території. Нафтогаз уже має багаторічний успішний досвід роботи поблизу і в межах Юзівської площі. Більше 60 років Нафтогаз розробляє Шебелинське родовище, яке безпосередньо межує з Юзівською площею. Більше 16 років компанія проводить геологічне вивчення і розробку Святогірського родовища, яке розташоване всередині Юзівської площі.
Зокрема, на Святогірському родовищі уже були проведені такі роботи:
- – 2004-2005 – 2D сейсмічні дослідження
- – 2007-2015 – пробурили 4 пошуково-розвідувальні свердловини на глибини 4-5 тис. м.
- – 2018 – перший промисловий приплив газу
- – Січень 2021 – запуск установки комплексної підготовки газу (УКПГ) для підготовки і подачі газу з родовища в газотранспортну систему
- – 2021 – завершується буріння ще однієї свердловини. За результатами буде прийнято рішення щодо подальших робіт