«Надра України» обрали інвестора для Юзівської ділянки. Тепер черга за Кабміном – Ярослав Климович10.08.2016

Київ, 10 серпня 2016 року – В Україні завершився конкурс на залучення інвестора для видобутку вуглеводнів на Юзівській ділянці, що знаходиться у Донецькій та Харківській областях. Переможцем стала компанія «Юзгаз Б.В.» (Yuzgaz B.V.), що є дочірнім підприємством компанії Emerstone Energy, що базується у Люксембурзі. Втім, остаточне рішення щодо відступлення прав та зобов’язань за угодою про розподіл продукції залишається за Кабінетом Міністрів України. На це в уряду є 90 днів. Про це під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомив Ярослав Климович, голова правління Національної акціонерної компанії «Надра України». За його словами у конкурсі брали участь всього три компанії: Burisma Holdings Limited, Balkash Petroleum B.V. і власне, Yuzgaz B.V.

Як зазначив Віктор Назаркевич, директор ТОВ «Надра Юзівська», Угода про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Юзівська, розрахована на 50 років, з яких перші п’ять є найризикованішими, адже на етапі початкового геологічного вивчення інвестор ще не знає, чи отримає він прибуток. За його словами, компанія-переможець запропонувала найцікавіші пропозиції. «Юзгаз Б.В.» запропонувала найбільшу програму пошукових робіт, зокрема і зобов’язання щодо 15 свердловин, найбільше Початкове зобов’язання у 200 мільйонів доларів. Вона також підтвердила готовність сплати бонусів державі: 25 мільйонів доларів за перший комерційний газ, 50 мільйонів доларів за першу розробку та 100 мільйонів доларів при досягненні максимального видобутку», – зазначив пан Назаркевич. Він також розповів, що у районах, де планується буріння, будуть інвестувати у місцеві школи, лікарні та іншу соціальну інфраструктуру.

За словами Віктора Назаркевича, частка держави в угоді передбачена на рівні 25-60%. Документ також передбачає, що у разі неможливості «Юзгаз Б.В.» виконувати свої фінансові зобов’язання у розмірі 200 мільйонів доларів, таке зобов’язання переходить до материнської компанії. У випадку укладання угоди з «Юзгаз Б.В.» управління технічними аспектами проекту та виконанням необхідних сервісних робіт буде займатися компанія Shlumberger.

Пан Назаркевич повідомив, що відбулись збори учасників «Надра Юзівська», на яких прийнято рішення, що ТОВ «СПК-Геосервіс» вийшло зі складу учасників «Надра Юзівська».

Пан Климович зазначив, що також планують активізувати роботу і щодо Олеської ділянки – родовища газоносних сланців на Західній Україні. «Ми починаємо активізувати роботу по цьому проекту. У найближчий час ми будемо звертатися до міжвідомчої комісії, яка повинна створити відповідний орган та напрацювати відповідний механізм за принципом відкритого конкурсу для того, щоб залучити інвестора», – пояснив він.

Нагадаємо, що у 2013 році ТОВ «Надра Юзівська» уклало Угоду про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Юзівська з «Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс (IV) Б.В.». Проте після початку бойових дій на Донбасі, Шелл вийшов з угоди, посилаючись на довготриваючий форс-мажор.

Запаси ділянки Юзівська складають понад 3 трильйони м3 умовного палива. За підрахунками Шелл, там можна видобувати 10 мільярдів м3 на рік при базовому сценарії, та 20 – при оптимістичному.

Відео з прес-конференції:

© Надра Юзівська, 2021. Всі права захищено