Юзівська УРП

Юзівська ділянка надр знаходиться в Дніпровсько-Донецькому нафтогазоносному басейні на території двох областей: Донецької (Краснолиманський, Слов’янський, Олександрівський, Костянтинівський, Артемівський, Добропільський і Ясинуватський райони) і Харківській (Балаклійський, Ізюмський і Барвінківський райони). Площа ділянки становить 7886 км2.

У травні 2012 року компанія «Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс (IV) Б.В.» була оголошена переможцем конкурсу на укладення угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах ділянки Юзівська (УРП). 24 січня 2013 року «Шелл Експлорейшн енд Продакшн Юкрейн Інвестментс (IV) Б.В.» (Шелл), ТОВ «Надра Юзівська» і держава Україна в особі Кабінету Міністрів України підписали угоду про розподіл продукції (УРП) на розвідку, розробку і видобуток вуглеводнів на Юзівській ділянці.

УРП укладено строком на 50 років. Компанія «Шелл» і ТОВ «Надра Юзівська» мали по 50% часток участі кожна. «Шелл» була визначена оператором проекту, відповідальним за виконання робіт в рамках УРП. В кінці грудня 2013 року Сторони УРП набули прав і зобов’язань за УРП та розпочали нафтогазову діяльність.

08.09.2015 року через ситуацію на сході України Шелл вийшов з УРП в односторонньому порядку згідно положень УРП внаслідок тривалої дії Форс-мажору та істотної зміни обставин. В результаті відмови Шелл від участі в УРП компанія Надра Юзівська відповідно до положень УРП отримала 100% прав і зобов’язань інвесторів. В той же час, для продовження належної реалізації пошуку та видобутку вуглеводнів в межах Юзівської ділянки Надра Юзівська розпочала пошук іншого інвестора, спроможного виконувати роль оператора за УРП.

За рекомендацією Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції та відповідно до рішення Зборів Учасників Надра Юзівською було обрано механізм залучення нового інвестора-оператора до участі в УРП через відступлення частини прав і обов’язків Надра Юзівська в угоді на конкурсних засадах. Такий механізм залучення інвестора є найбільш прозорим і таким, який передбачає остаточне рішення щодо залучення нового інвестора до проекту за Державою в особі Кабінету Міністрів України через надання згоди на відступлення Надра Юзівською належної їй частки участі інвестора в УРП на його користь.
27.10.2015 в газеті «Урядовий кур’єр» було розміщено оголошення про проведення конкурсу на залучення інвестора для реалізації УРП (Конкурс).
Для цілей максимального інформування потенційних учасників інформація щодо оголошення Конкурсу була широко висвітлена в засобах масової інформації, серед профільних асоціацій бізнесу та шляхом інформування 11 посольств країн, до юрисдикції яких належать більшість міжнародних нафтогазових компаній світу.
15.07.2016 року переможцем конкурсу було визначено нідерландську компанію Юзгаз Бі.Ві., Нідерланди.